15 grudzień 2015 10:26

Niecodzienny spektakl - "Opowieść wigilijna"

Napisane przez

Motywacja, świetne przygotowanie oraz chęć pokazania siebie – te trzy elementy dodawały sił i odwagi naszym aktorom podczas spektaklu. Na widowni obecni byli ich najbliżsi, koledzy, opiekunowie. Obecność osób, których znają mobilizowała ich do działań.

 

Przedstawienie, które zostało stworzone w oparciu o książkę Charlesa Dickensa pod tym samym tytułem, opowiadało o człowieku, smutnym, ponurym i bez chęci do życia, który pod wpływem niezwykłych istot (związanych z Bożym Narodzeniem) zmienia swoje postrzeganie świata. Staje się lepszym człowiekiem.

 

Przypomnijmy, że spektakl był rezultatem warsztatów teatralnych zorganizowanych dla osób niepełnosprawnych, które poprowadzili Dorota I Artur Anyż. - Warsztaty prowadzone były autorską metodą dramartyzmu, która polegała na treningu dziesięciu aspektów osobowości – wyjaśnia Iwona Kukulska prezes Stowarzyszenia „Razem” w Piekoszowie.

 

Warsztaty i przedstawienie prowadzone były w ramach projektu „Biblioteka miejscem spotkań” realizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” w partnerstwie z Biblioteką Centrum Kultury współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katarzyna Gurak

 

Czytany 6089 razy

Realizowane projekty