25 czerwiec 2015 11:02

Czerwcowa twórczość w Wincentowie

W czerwcu w trakcie zajęć, dzieciaki uczęszczające na świetlicę wykonywały laurki oraz kwiatki, które następnie zabierały do domu, by podarować je swoim tatusiom z okazji Dnia Ojca.

 

Nasze kwiaty powstały z materiałów, które każdy z nas ma w swoim domu: farb plakatowych, rurek o różnych rozmiarach, kleju, nożyczek i zszywek. Każde dziecko z ogromnym zaangażowaniem oraz zapałem wykonywało swoją pracę.

     Kwiaty, które pozostały na świetlicy wykorzystane zostały podczas tworzenia zarówno letniej ekspozycji łąki, jak i wystawy. Nasza letnia łąka pełna jest różnobarwnych motyli, kwiatów oraz drzew, które wykonane zostały nie tylko z papierowych rurek, kolorowego papieru i bibuły, ale także z gliny. Dzięki tej dekoracji w naszej świetlicy czuć już powiew lata.

     Ogromną atrakcją cieszącą się wśród dzieciaków dużym zainteresowaniem są zakupione w ostatnim czasie do świetlicy piankowe klocki. Nie brakuje chętnych, którzy tworzą z nich różne budowle, doskonale się przy tym bawiąc. Podczas zabaw powstaje mnóstwo zamków, fos, mebli, murów oraz wiele innych pomysłowych budowli - naszym dzieciakom nie brakuje pomysłów.

Anna Perzowicz


 

Czytany 5750 razy

Realizowane projekty