25 czerwiec 2015 09:27

Nasze Talenty i Odkrycia Roku - zakończenie sezonu

Zakończenie sezonu wiąże się z podsumowaniami, podziękowaniami i wyróżnieniami osób, które w tym roku wykazały się kreatywnością i talentem.

 

W uroczystym zakończeniu sezonu kulturalno-edukacyjnym 2014/2015, które odbyło się 24 czerwca w teatralnej Centrum Kultury, wzięli udział uczestnicy poszczególnych zajęć tematycznych, ich rodzice oraz zaproszeni goście.

 

Występy młodych talentów

Czym byłoby podsumowanie bez występów artystycznych? Dla nich również nie zabrakło czasu. Zdolności wokalne zaprezentowali Igor Sidło, Julia Kamińska, Zuzanna Ziętal oraz Oliwia Pałysiewicz. Trenerem wokalnych talentów była Magdalena Nowaczek. Umiejętności gry na instrumentach zaprezentował duet gitarowy Julia Kornecka i Zuzanna Zając, a także Monika Rzepa, Michał Kornecki, Arkadiusz Bębacz, Gabriela Habera, Karolina Otfinowska i Piotr Jaworski. Młodzi muzycy trenowali pod czujnym okiem Bogusława Dziedzica. Podczas wydarzenia swoje taneczne możliwości zaprezentowała Grupa Taneczna z Zajączkowa (trener Anna Wilk) oraz zespół doskonalący swoje umiejętności z Martą Rolską.

 

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego

Między kolejnymi występami artystycznymi podaliśmy także wyniki konkursu literackiego „Magiczne pióro”, na które 83 uczestników przesłało 101 utworów – wierszy i opowiadań. Nagrody główne oraz wyróżnienia przyznawano w kategoriach szkoły podstawowe klasy I-III i IV-VI oraz gimnazjum.

Przyznano 4 nagrody główne: w kategorii klas IV-VI dla Natalii Wijas z Piekoszowa, Michała Wiącka z Łosienia oraz dla Karoliny Poddębniak z Piekoszowa. Wśród gimnazjalistów laureatem konkursu został Patryk Warchoł z gimnazjum w Piekoszowie.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały przesłane na konfrontacje ogólnopolskie do Bielska Białej.

Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody.

 

Kilka słów o działaniach

Kolejnymi ważnymi punktami podsumowania sezonu były informacje dotyczące działań podejmowanych przez Bibliotekę Centrum Kultury. O kole artystycznym działającym przy BCK opowiedziała instruktor Barbara Głowala. Ponadto wspomniany został nowopowstały Klub Seniora, wycieczki krajoznawcze oraz nowy projekt „Biblioteka miejscem spotkań”, który realizujemy wraz ze Stowarzyszeniem Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „RAZEM”. Podzieliliśmy się także dobrą wiadomością jaką jest dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, które otrzymaliśmy na doposażenie Centrum Kultury i świetlic wiejskich.

 

Talent i odkrycie roku

Wręczenie tytułów Talent Roku i Odkrycie Roku to najważniejszy punkt wydarzenia. Ale zanim poznaliśmy nazwiska wybranych, wręczony został tytuł Mecenasa Roku, który otrzymał Mariusz Hochel. Jest to nagroda przyznawana po raz pierwszy mająca na celu uhonorowanie najlepszego sponsora działań kulturalnych. Pan Mariusz Hochel wyróżnił się dużym wsparciem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Następnie wyświetlony został film przedstawiający nominacje do tytułów Talent i Odkrycie Roku. W sumie do obu kategorii nominowanych zostało 14 uczestników zajęć. Talentem Roku została Zuzanna Ziętal, natomiast tytuł Odkrycie Roku otrzymał duet gitarowy Julia Kornecka i Zuzanna Zając. Nagrody wręczali Zbigniew Piątek Wójt Gminy Piekoszów oraz Zdzisław Grosicki Przewodniczący Rady Gminy.

Za całokształt pracy twórczej i szczególne osiągnięcia (duży by ich tu wymieniać) dyplom uznania otrzymała Karolina Poddębniak, którą wszechstronne zdolności stawiają na czołowej pozycji wśród wszystkich uczestników zajęć. – Tak to jest, że co się zaczyna to też się kończy. Ale to dobrze, że są podsumowania takich sezonów – mówił Wójt Gminy – bo dzięki temu widzimy ile talentów mamy w gminie. Gratuluję wszystkim uczestnikom zajęć organizowanych przez Bibliotekę Centrum Kultury, bo dzięki nim dzieci i młodzież mogą się rozwijać i atrakcyjnie spędzać czas – podsumował.

 

Podziękowania dla wszystkich

Serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży za udział w zajęciach tematycznych organizowanych w tym sezonie – to świetne, że chcą się uczyć właśnie u nas. Podziękowania należą się instruktorom i pracownikom Biblioteki Centrum Kultury, za trenowanie młodych talentów, a także Przedstawicielom Władz Gminy za przychylność dla naszej instytucji i realizowanych w niej działań.

Katarzyna Gurak

 

 

 

 

Czytany 6485 razy

Realizowane projekty