19 czerwiec 2015 18:04

Kampania społeczna w województwie świętokrzyskim

„Moczeniu nocnemu powiedz: Dobranoc!” pod takim hasłem w czerwcu br. ruszyła kampania społeczna o charakterze edukacyjnym, skierowana do mieszkańców województwa świętokrzyskiego, której organizatorem jest Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi rodziców na problem moczenia nocnego u dzieci oraz na konieczność podjęcia wczesnej diagnostyki i leczenia dzieci z zaburzeniami mikcji powyżej 5 roku życia.

 

Moczenie nocne u dzieci, według szacunków ekspertów, dotyczy około 300 tysięcy dzieci w Polsce powyżej 5 roku życia. To powszechne zjawisko wywiera ogromny wpływ na jakość życia dziecka, a także funkcjonowanie całej rodziny. Dzieci dotknięte problemem  moczenia nocnego często odczuwają lęk przed kompromitacją wśród rówieśników, izolują się w swoim środowisku, mają poczucie niższej wartości, nie uczestniczą w wyjazdach związanych z noclegiem (kolonie, obozy, zielone szkoły). Ze względu na brak wystarczającej wiedzy oraz wstydliwy charakter problemu rodzice często bagatelizują objawy, zamykają się na problem, nie potrafią o nim mówić. Zdarza się, że nie wiedzą jak postępować z dzieckiem, są sfrustrowani i  rozdrażnieni. Nie zdają sobie sprawy, że o pomoc mogą zwrócić się do swojego lekarza.

 

Wczesna diagnostyka i  postępowanie terapeutyczne pozwalają uchronić dzieci przed poważnymi psychicznymi i emocjonalnymi konsekwencjami tego schorzenia, a tym samym poprawić jakość życia dzieci oraz całej rodziny. Obecnie moczenie nocne można skutecznie leczyć niezależnie od jego przyczyny. Celem podjęcia odpowiedniej diagnostyki i leczenia, należy się zgłosić z dzieckiem moczącym się w nocy do lekarza pediatry lub lekarza rodzinnego.

 

W ramach prowadzonych działań przez Stowarzyszenie Uronef, rodzice dzieci moczących się w nocy będą mogli wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu edukacyjnym, które odbędzie się w dniu 24 czerwca 2015 roku, o godzinie 15:30, w Hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach (ulica Zakładowa 4, sala Światło). Akcja ma na celu zwiększenie wiedzy rodziców na temat moczenia nocnego u dzieci, diagnostyki, sposobu leczenia oraz właściwych metod postępowania z dzieckiem zmagającym się z problemem. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z lekarzem specjalistą oraz psychologiem i uzyskać informacje na interesujące ich zagadnienia. Panel ekspercki poprowadzą lek med. Małgorzata Wojtczak – specjalista pediatrii II stopnia, nefrolog oraz mgr Katarzyna Dzwonek – psycholog. Zgłoszenie uczestnictwa oraz więcej informacji pod numerem telefonu 500 210 107 lub e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W ramach prowadzonych aktywności edukacyjnych, dzieci moczące się w nocy będą mogły również skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich. Zapisy będą prowadzone podczas spotkania edukacyjnego w dniu 24 czerwca br.

 

Kampania społeczno-edukacyjna pt. „Moczeniu nocnemu powiedz: Dobranoc!” będzie realizowana w województwie świętokrzyskim w okresie czerwiec-lipiec 2015. Na jej potrzeby powstały: strona informacyjna facebook.com/moczenieudzieci, 30-sekundowy spot radiowy, layout prasowy, billboardy, plakaty i ulotki informacyjne dytrybuowane na terenie placówek medycznych. Patronat Honorowy nad kampanią objęli Prezydent Miasta Kielce oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Patronat Merytoryczny – Oddział Kielecki Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Świętokrzyski Odział Wojewódzki Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Patronat Medialny – TV Świętokrzyska, Radio FAMA, Polskie Radio Kielce, Echo Dnia (dziennik oraz portal internetowy). Partnerem Strategicznym jest Ferring Pharmaceuticals.

 

 

 

Więcej informacji:

Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci

ul. Sybilli 11 m 30, 01-742 Warszawa

tel.  605 823 049, 665 061 390

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.uronef.pl

 

D&D Communication

Renata Obuchowska

tel. 500 210 107

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                      

Czytany 6814 razy

Realizowane projekty