05 wrzesień 2023 06:28

Słoneczny Piknik w Łaziskach

Słoneczna pogoda, stoiska gastronomiczne oraz miejsce zabaw dla dzieci, to wszystko czekało na mieszkańców Łazisk podczas pikniku rodzinnego.

Tego rodzaju piknik zorganizowany został po raz pierwszy. – Chcieliśmy zintegrować społeczność poprzez organizację takiego wydarzenia. Jest muzyka, pyszne potrawy, słońce i dobra atmosfera – mówił radny Jacek Zegadło. – Cieszę się, że tak licznie przybyli mieszkańcy Łazisk i nie tylko. Mogą trochę się zrelaksować, a dzieci mogą wyszaleć się m.in. na dmuchańcach – mówił z kolei sołtys Łazisk Lesław Czoków.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć gier i zabaw poprowadzonych przez instruktorów BCK. Było rzucanie do celu, kółko i krzyżyk oraz naklejanie papierowych piegów. Ponadto na specjalnym stoisku, najmłodsi mogli zrobić sobie brokatowy tatuaż czy wpleść we włosy kolorowe warkoczyki. Pysznym akcentem pikniku był niewątpliwie punkt gastronomiczny. – Oprócz firmy zewnętrznej, która przygotowuje dla nas smakołyki czy lody, również panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łazisk przygotowały coś pysznego. W swoich pięknych strojach podawały wszystkim chętnym tradycyjne i bardzo smaczne potrawy – mówił radny Jacek Zegadło. Nie można nie wspomnieć o gościach, którzy przybyli na rodzinny piknik do Łazisk, a byli to poseł Agata Wojtyszek, burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Piekoszowie Barbara Drogosz. – Dziękuję za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie. Tego typu pikniki, festyny są doskonałą okazją do integracji mieszkańców i sądzę, że tak się dzisiaj tutaj dzieje – podkreślił burmistrz Zbigniew Piątek.

O doskonałą oprawę muzyczną zadbał Zespół Pieśni i Tańca Piekoszowianie, Zespół Pieśni i Tańca Wincentowianie oraz DJ Corby.

Katarzyna Czerwińska


Czytany 136 razy

Realizowane projekty