21 październik 2014 11:01

Ślubowanie pierwszych klas SP w Piekoszowie Wyróżniony

Bycie pierwszakiem to poważna sprawa. Nieco mniej zabawy, a więcej nauki. Dlatego też tak ważne dla pierwszoklasistów jest uroczyste ślubowanie.

 

W tekście, który wypowiadają uczniowie klas pierwszych zawartych jest wiele dużo znaczących słów tj. przyjaźń, honor, współpraca, dobro, szacunek. A wypowiedziane z takim entuzjazmem, dobrze wróżą na dalszą ich edukację. Tak też było podczas ślubowania pierwszaków w Szkole Podstawowej w Piekoszowie, 10 października.

 

Po raz pierwszy do klasy I przyjętych zostało 89 uczniów, w tym klasa złożona z samych 6-latków, licząca 22 osoby. Jak co roku przygotowane zostało przedstawienie artystyczne w wykonaniu pierwszaków. W wydarzeniu oprócz rodziców i nauczycieli, uczestniczyli również Wójt Zbigniew Piątek, Dyrekcja ZPO w Piekoszowa oraz Rada Rodziców. Ci ostatnio jak co roku ufundowali upominki dla uczniów klas pierwszych. Na powitanie w gronie społeczności szkolnej, drobne prezenty wręczyli także uczniowie klas drugich.

 

Po części artystycznej i oficjalnym ślubowaniu, pierwszaki zaproszone zostały na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Uroczyste przyjęcie pierwszaków do braci uczniowskiej jest dla nich bardzo ważne. Mamy nadzieję, że słowa z uroczystości ślubowania na długo zostaną w pamięci młodych uczniów oraz, że będą prowadziły ich przez cały okres edukacji.

Katarzyna Gurak

Czytany 8224 razy

Realizowane projekty