22 sierpień 2014 13:33

Zakończenie akcji wakacyjnej w gminie Piekoszów Wyróżniony

Choć pogoda w tym roku bywa kapryśna, to jednak na zakończenie wakacji była idealna. Jak sobie wszyscy zażyczyli, tak też było. Między lasami, w pobliżu stawu na zielonej polance, w letnich promieniach słońca kilkadziesiąt dzieciaków doskonale się bawiło.

 

Zakończenie akcji wakacyjnej w gminie Piekoszów odbyło się 22 sierpnia w pobliskim Jeżynowie. Najpierw nastąpiło oficjalne powitanie uczestników, potem przeszliśmy do najlepszej części wydarzenia – gier i zabaw. Najpierw, chętne dzieciaki musiały jak najszybciej pokonać określony dystans, będąc w parach i mając związane nogi. Oczywiście nie obyło się bez upadków, choć, trzeba przyznać, niektórzy wymyślili odpowiedni „system marszu” , dzięki któremu bezsprzecznie byli najlepsi. Mnóstwo radości i determinacji przyniosła konkurencja, w której wzięli udział także opiekunowie, a mianowicie przeciąganie liny. By okazać dobroduszność, drużyna damska pozwoliła wygrać drużynie męskiej ;-) (i tego stwierdzenia się trzymajmy). Do konkurencji przechodzenia pod liną, także zgłosiło się wielu kandydatów – również dorosłych. Lecz gdy poprzeczka była zawieszona tuż przy ziemi tylko nieliczni odważyli się spróbować.

 

W zabawie „Kto pierwszy zje jabłko”  również nie było zbyt prosto. Trzeba się sporo nagimnastykować by odpowiednio ugryźć jabłko lub by w ogóle w nie trafić. Jednak i tu znaleźli się najlepsi „gryzacze”. Kolejną konkurencją było strzelanie goli. Uczestnicy zostali podzieleni na dziewczynki i chłopców, i każde z dzieci miało za zadanie ustrzelić gola. Królów strzelców nie brakowało – mimo ogromnych starań i wysiłku bramkarzy gole padały raz po raz.

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć poczęstunku dla wszystkich.

 

Dużym powodzeniem cieszyło się karaoke. Choć z początku nieśmiało, to z czasem wiele dzieciaków miało ochotę zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali drobne nagrody, które niewątpliwie przydadzą im się podczas roku szkolnego.

 

Co teraz? Teraz czas powoli przygotowywać się do nowego roku szkolnego, do nowych wyzwań, znajomości i niezapomnianych wydarzeń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za skorzystanie z naszej oferty, nam też było bardzo miło. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok.

Katarzyna Gurak

 


 

Czytany 6561 razy

Realizowane projekty