07 czerwiec 2021 11:51

Mistrzowie prozy i poezji z gminy Piekoszów - Magiczne Pióro edycja 2021

Konkurs literacki „Magiczne pióro” co rok cieszy się dużym zainteresowaniem.

Młodzi adepci pisania pokazują swoje umiejętności w prozie lub poezji. Co rok możemy czytać historie z życia wzięte lub te ze szczyptą fantazji.

W tym roku dostarczonych zostało 27 utworów (19 prozatorskich i 8 poetyckich) napisanych przez 22 autorów. Komisja w składzie Krzysztof Szymkiewicz (kierownik działu kulturalnego), Ewa Ząbek (bibliotekarz) oraz Barbara Głowala (instruktor) po przeczytaniu wszystkich prac przyznała wyróżnienia i nagrody główne.

W kategorii klas I-III przy znano wyróżnienie dla Aleksandry Kowalskiej za opowiadanie „Dziwne stworzenie”. W drugiej kategorii – klas IV-VI – nagrody główne powędrowały do Marii Myszury za wiersze „Wiosna”, „Wolna chwila” i opowiadanie „Dziewczyna z gór”, Magdaleny Madej za wiersz „Wiosenny chaos”, Aleksandry Wijas za opowiadania „Tylko miłość może zmieniać świat i ludzi” i „Goście z Lavender” i Wiktora Gawora za opowiadania „Na niezwykłej planecie” i „Katastrofa, czyli ferie bez prądu”. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Małgorzacie Gawor za opowiadanie bez tytułu inspirowane przygodami Kajka i Kokosza oraz Michalinie Nawrockiej za opowiadanie „Jelenie Rogi”.

Wśród uczniów klas VII-VIII nagrodę główną przyznano Karolinie Zaród za opowiadanie „Mamo, dlaczego tak się boję?”, a wyróżnienia powędrowały do Wiktorii Łuszczyńskiej za opowiadanie „Jeszcze się spotkamy”, Martyny Cierpikowskiej za opowiadanie „Sprawdzian z przyjaźni”, Antoniny Syski za opowiadanie „Ryby na Manhattanie” oraz dla Dawida Krzywickiego za fraszkę „Na brak Internetu”.

Wyróżnione i nagrodzone prace zostały wysłane na ogólnopolski konkurs literacki "Lipa 2021".

Nagrody i dyplomy wręczone zostaną podczas zakończenia roku kulturalno-edukacyjnego 16 czerwca od godz. 16:30 w sali spotkań w bibliotece w Piekoszowie przy ul. Częstochowskiej 66.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 270 razy

Realizowane projekty