11 styczeń 2021 09:03

Dużo atrakcji podczas ferii w Piekoszowie. Były również ciekawe spotkania

Trzeci i czwarty dzień ferii w Piekoszowie minęły bardzo aktywnie.

– W czwartek po porannej gimnastyce prowadzonej przez instruktor Teresę Kubuś, uczestnicy ferii mówili o… historii lotnictwa. Były to zajęcia przygotowane przez nich samych ­– tłumaczy kierownik działu kulturalnego Krzysztof Szymkiewicz. Po podzieleniu się wiedzą, przyszła kolej na gry i zabawy takie jak rzuty do celu czy „Gąski, gąski do domu”. Następnie, podczas zajęć plastycznych, uczestnicy „kształtowali” gazety, by wykorzystać je na kolejnym spotkaniu.

Ciekawym punktem trzeciego dnia ferii z BCK były ćwiczenia, które poprowadził sensei Maciej Świt instruktor Klubu Karate Morawica i Piekoszów. Podczas spotkania z karateką, uczestnicy zajęć wykonali rozgrzewkę, poznali tajniki karate oraz uczyli się walczyć.

Na zakończenie czwartkowych zajęć dzieci prezentowały swoje zbiory monet.

Piątkowe spotkanie również rozpoczęła gimnastyka. Po niej, uczestnicy poznali hobby jednego z instruktorów – filatelistykę, czyli kolekcjonowanie znaczków pocztowych. Instruktor Barbara Głowala opowiedziała w kilku słowach o swojej pasji, o tym co dany znaczek przedstawia i gdzie go nabyła. – Z każdym ze znaczków wiąże się jakaś historia – mówiła Barbara Głowala.

Następnie przyszedł czas na sportowe kalambury oraz spotkanie z policjantem, który opowiedział o bezpieczeństwie podczas ferii i rozdał uczestnikom odblaskowe opaski.

Po spotkaniu, w ramach działań plastycznych, dzieci oklejały balony gazetami – stanowiły one element bałwana.

Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii, kierownik działu kulturalnego Krzysztof Szymkiewicz wręczył uczestnikom upominki przekazane przez Narodowy Bank Polski Oddział w Kielcach.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 65 razy

Realizowane projekty