22 maj 2020 09:08

Praca ukryta między regałami, czyli kilka chwil z działań BCK

„Głodni” książek czytelnicy przybywają codziennie.

W ostatnim czasie mamy ogromne zainteresowanie m.in. lekturami - nauka zdalna nie ograniczyła się wyłącznie do komputera.

Oczywiście zachowujemy wszelkie środki ostrożności w kontakcie z czytelnikiem, dlatego też dezynfekujemy okładki, dłonie, przyłbice, pleksę oraz odkładamy zwrócone pozycje na „kwarantannową półkę”.

W naszej wypożyczalni pojawiły się ogromne regały magazynowe. Ułożenie książek na najwyższych półkach szarych, przesuwanych regałów było sporym wyzwaniem, ale daliśmy radę.

Praca w bibliotece opiera się nie tylko na wypożyczaniu książek. Przez cały ten czas (od czasu zamknięcia bibliotek do ich ponownego otwarcia w maju) mieliśmy bardzo dużo pracy.

W każdej placówce przeprowadzone były skontra (w niektórych prowadzone są ponownie), czyli sprawdzenie księgozbiorów książka po książce... przez nasze ręce przewędrowało ponad 40 tysięcy pozycji, każda z nich została sczytana, a pojawiające się błędy zostały lub zostaną wyjaśnione.

Oprócz tego porządkowany jest księgozbiór - układany alfabetycznie, zmieniane są okładki, przestawiane regały, poprawiane kody kreskowe, zliczane księgi inwentarzowe, ubytkowanie książek zniszczonych, sporządzanie protokołów i wiele, wiele innych.

Uzupełniamy także kroniki, przeprowadzamy inwentaryzacje na każdym z budynków... Wszystko po to by - gdy wszystko wróci do normy - otworzyć się dla Was w dobrej formie.

Czytany 466 razy

Realizowane projekty