13 sierpień 2019 09:14

Ostatnie dni akcji wakacyjnej BCK...

W ostatni poniedziałek półkolonii w Centrum Kultury w Piekoszowie zostały rozdane nagrody w konkursie plastycznym „Wakacje w powiecie”, które wręczał Cezary Majcher Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego.

Prace plastyczne oceniały Seniorki z Klubu Seniora w Piekoszowie. W kolejnej części dnia udaliśmy się na plac zabaw oraz zorganizowaliśmy kalambury dla dzieci.

Na świetlicy w Wincentowie w ostatnim tygodniu akcji wakacyjnej podczas poniedziałkowych zajęć, wycinaliśmy kształty naszych dłoni, zdobiliśmy je i mocowaliśmy na patyczkach. Bukiecik naszych dłoni będzie pamiątką mijających wakacji i ozdobą świetlicowej sali. Po zakończonej pracy czekał na nas słodki poczęstunek złożony z ciastek, wafelków, lizaków i cukierków.

Ostatni tydzień półkolonii BCK w Zajączkowie rozpoczął się wieloma atrakcjami. W poniedziałek 29 lipca dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, malowały kredą, grały w piłkę, była również smaczna pizza i lizaki.

W środę odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy w Kielcach, gdzie mogliśmy się przekonać jak w magiczny sposób, bez użycia maszyn powstaje czekolada jaką tylko chcemy, a nawet mogliśmy sami ją zrobić i pięknie zapakować.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była kielecka stacja radiowa Radio Em, gdzie codziennie nadawane są informacje lokalne, transmisje różnych wydarzeń, wywiady czy muzyka. Dzieciom bardzo podobało się w rozgłośni radiowej - kto wie być może rosną przyszli prezenterzy radiowi.

Półkolonie z BCK dobiegły końca, ale wakacje jeszcze trwają. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w naszej wakacyjnej akcji i życzymy jeszcze wielu wrażeń na kolejne dni lata.

Karolina Macek, Anna Perzowicz, Anna Świercz

 

 

 

Czytany 431 razy

Realizowane projekty