26 lipiec 2019 08:07

Jakie inicjatywy zostaną zrealizowane? Sprawdź!

Wnioski dotyczące inicjatyw oddolnych, które mogły składać grupy formalne i nieformalne oraz osoby indywidualne zostały już rozpatrzone. Wszystkie spełniły kryteria formalne i merytoryczne.

Konsultacje dotyczące przyznanych proponowanych kwot dotacji z przedstawicielami zgłoszonych projektów odbędą się w poniedziałek w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie w godz. 10:00 – 12:00.

Poniżej przedstawiamy dofinansowane pomysły wraz z ich krótkim opisem.

  1. 100-LECIE SZKOŁY W ZAJĄCZKOWIE - PIKNIK RODZINNY. Piknik zorganizowany zostanie w ramach 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie. Z tej okazji odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica, odbędą się występy ludowe oraz uczniów szkoły, gry, zabawy, quizy i zmagania kulinarne i sportowe. Ważnym elementem będzie degustacja tortu okolicznościowego.
  2. OGNISKO INTEGRACYJNE W WINCENTOWIE. Projekt polega na organizacji ogniska integracyjnego w Wincentowie, poprzedzonego wspólnym sprzątaniem i sadzeniem drzew wokół świetlicy wiejskiej, zabawy z animatorem i twórcą komiksów oraz występami muzycznymi.
  3. FOLKOWO I WESOŁO. Zadanie będzie polegać na organizacji imprezy kulturalnej przez Stowarzyszenie Piekoszowianie, podczas której odbędzie się Przegląd solistów przyśpiewek ludowych.
  4. WARSZTATY Z WYPLATANIA W BRYNICY. Skierowany do mieszkańców gminy Piekoszów zainteresowanych ginącą sztuką ludową. Dzięki tym zajęciom zdobędą wiedzę jak przygotować materiał do wyplatania oraz poznać zasady tworzenia koszy. W warsztatach może wziąć udział 15-20 osób.
  5. WYDANIE DWÓCH TOMIKÓW WIERSZY. Wydanie dwóch tomików wierszy lokalnych pisarzy z gminy Piekoszów - Stanisława Rogali (Rozmowy z lasem) i Iwony Gałęzowskiej (Do nieskończoności płynę).

 

Czytany 628 razy

Realizowane projekty