Wydrukuj tę stronę
02 lipiec 2019 08:43

Próbna ewakuacja w szkole w Piekoszowie

Ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie miała miejsce 12 czerwca.

– Podczas próbnej ewakuacji zaimprowizowano podpalenie. Cała szkoła – uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi – musieli w szybkim tempie, ale i w sposób odpowiednio zorganizowany, opuścić szkołę i zgromadzić się w wyznaczonym miejscu – mówił Instruktor Ochrony Przeciwpożarowej Marcin Fornalski organizator ewakuacji.

Z pomocą straży pożarnej i policji cała akcja przebiegła bez zakłóceń. – Pożar został ugaszony, poszkodowanym udzielona została pomoc, pozostałe osoby w zwartym szyku zebrały się w wyznaczonym, bezpiecznym miejscu – podkreśla Marcin Fornalski dodając, że próbne ewakuacje przeprowadzane są po to, by przypomnieć i przećwiczyć ze wszystkimi osobami (nie tylko w szkole, ale i w innych miejscach) szybkie reagowanie i zorganizowanie się w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, bezpieczne wyjście z budynku bez dezorganizującej paniki oraz przejście do wyznaczonego miejsca zbiórki.

Film z ewakuacji --> https://www.youtube.com/watch?v=CAoxSB7zaEM&feature=youtu.be

Katarzyna Czerwińska

Czytany 1026 razy