17 wrzesień 2013 21:59

Wizyta w Sant Nikolaj Styria

Zespół "Gaudium" z Rykoszyna. 7 września  2013r. w bibliotece w Rykoszynie odbyło się spotkanie z dziewczętami z zespołu wokalnego „Gaudium”, które w dniach 4-8 lipca przebywały w Austrii.

Tematem spotkania były wspomnienia z wakacji, zatem dziewczynki podzieliły się swoimi wrażeniami z pobytu za granicą. Z ogromnym entuzjazmem opowiadały, że zaproszono je na obchody  850-lecia parafii Sant Nikolaj Styria. Jak zgodnie stwierdziły ludzie są tam niezwykle gościnni, bowiem udostępnili  oni pokoje by goście z Polski mieli gdzie przenocować. Niesamowitym wydarzeniem była dla nich możliwość udziału  w festynie parafialnym, gdzie występowały obok tamtejszych zespołów. Ponadto czynnie uczestniczyły we mszy świętej – swoim śpiewem wywoływały silne wzruszenie wśród obecnych osób.  W wolnej chwili dziewczyny zwiedziły m.in.  muzeum rodowe, tamtejsze winnice  oraz miasto  Graz. Wszystkie te atrakcje zachwyciły dziewczęta – było to dla nich jedno z najciekawszych i najbardziej wzruszających doświadczeń.

Mieszkańcy w podziękowaniu za przyjazd, aktywne uczestnictwo w wydarzeniach i wspólnie spędzone chwile, podarowali im drobne upominki. 

 

Grażyna Górska/Katarzyna Gurak

Czytany 9077 razy

Realizowane projekty