10 wrzesień 2013 20:45

Słów kilka o wakacjach...

Było zabawnie ;-) To był niezwykły letni czas,urozmaicony wycieczkami, zajęciami tematycznymi i – co najważniejsze – świetną zabawą z rówieśnikami! O czym mowa?

Oczywiście o wakacjach w bibliotekach, które zostały zorganizowane w ramach projektu „Biblioteka miejscem spotkań”.

Projekt skierowany został do dzieci w wieku 7-12 lat z terenu gminy Piekoszów. Podzielony został na 6 dni tematycznych: Dzień Sportowca, Dzień Rzeźbiarza, Dzień Pływaka, Dzień Malarza, Dzień fotografika i operatora, Dzień Podróżnika, w trakcie których odbywały się określone zajęcia.

I tak, podczas Dni Rzeźbiarza i Malarza, dzieciaki z bibliotek z Piekoszowa, Rykoszyna, Zajączkowa i Brynicy wykonywały prace plastyczne – malowanki, wyklejanki, figurki z gliny, plasteliny i modeliny, kolorowe koszulki itp. W trakcie trwania Dni Pływaka i Podróżnika, uczestnicy projektu mieli możliwość wyjechać na basen lub na zorganizowaną wycieczkę w ciekawe miejsce, na terenie Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Bobrzy” i nie tylko.  Najmłodsi zobaczyli m.in. Pałac w Kurozwękach, Dworek Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Piece Hutnicze w Bobrzy i Samsonowie oraz Święty Krzyż. W ten sposób dzieci poznały atrakcje swoje regionu, o których – w wielu przypadkach – w ogóle nie słyszały.

Dni Sportowca przebiegały pod kątem przeróżnych zabaw ruchowych począwszy od piłki nożnej, a skończywszy na wyścigach. W ramach Dni fotografika i operatora, dzieciaki nie rzadko musiały wykazać się odwaga i pomysłowością – przygotowywały wywiady, prowadziły własne wiadomości, wcielały się w postaci filmowe oraz przygotowywały i nagrywały reklamy.

Zakończenie wakacji odbyło się 30 sierpnia w Jeżynowie, gdzie spotkały się wszystkie grupy z bibliotek oraz dzieci z zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie. Specjalnie na ten dzień zorganizowano dla dzieciaków szereg atrakcji m.in.: konkurs przeciągania liny, wyścig w workach czy rzucanie jajkami oraz karaoke. Poszczególne osoby, które zwyciężyły w konkretnej dyscyplinie otrzymały ciekawe nagrody. Ponadto dla wszystkich uczestników wakacji w bibliotekach i GOK-u przygotowano drobne upominki.

Czas wakacji minął niezwykle szybko, ale – jak mówi przysłowie – wszystko, co dobre, szybko się kończy.

 

Katarzyna Gurak

Czytany 8911 razy

Realizowane projekty