Ułatwienia dostępu

W tym roku ponownie sztab Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie przyłączył się do zbiórki środków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie z celem tegorocznej zbiórki „Płuca po pandemii” środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Finałowi przyświecało hasło „Tu wszystko gra OK!”.

Sztab BCK wraz z niezawodnymi wolontariuszami (52 osoby) zebrał 36 109,84 zł (bez waluty obcej)!

–  Słowa podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy kwestowali na ulicach Piekoszowa i nie tylko, w galeriach handlowych, sklepach i w wielu, wielu miejscach. Pokazaliście jak bardzo ważne jest dla Was angażowanie się w takie akcje. Ogromne serce pokazali również sami darczyńcy, bo dzięki ich wsparciu udało się zebrać tak dużą kwotę. To pokazuje jak otwarci jesteśmy na potrzeby innych osób i jak chętnie pomagamy – mówi szef sztabu BCK Joanna Makuch. – Pobiliśmy rekord z ubiegłego roku, bo wtedy uzbieraliśmy 20 971 zł – dodaje Joanna Makuch.

Warto wspomnieć o trzech najlepszych wolontariuszach, którym udało się zdobyć największe kwoty. Miejsce trzecie z kwotą 1916,64 zł zajęła Edyta Sochanowska, miejsce drugie z kwotą 2276,94 zł Nataniel Szuba, a miejsce pierwsze z rekordową kwotą 4648,94 zł zajął Mateusz Staniec.

Do zbiórki WOŚP dorzuciło się także jak co roku Przedszkole Samorządowe w Piekoszowie, które przekazało 1608 zł i Klub Seniora, który przekazał 213,91 zł.

Ogromnie za tę współpracę wszystkim dziękujemy!

Katarzyna Czerwińska

Realizowane Projekty