07 czerwiec 2016 12:25

Integracja, ja i ty - festyn w Micigoździe Wyróżniony

„Integracja, ja i ty” pod takim hasłem w sobotę 4 czerwca odbywał się festyn rodzinny przy Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe.

 

Impreza mająca na celu przybliżenie kwestii niepełnosprawności wśród dzieci, miał również drugą stronę – integrację z osobami niepełnosprawnymi. Profilaktyczne przedstawienia oraz wspólna zabawa podczas wydarzenia na pewno przybliżyła do siebie zarówno osoby zdrowe jak i te mniej sprawne. – Chcemy podkreślić, że ten dzień jest również ważny dlatego, że dostrzegamy tych ludzi i oczekują od nas określonej pomocy – mówił Dyrektor ZOPI w Micigoździe Jerzy Witkowski, dodając, że szkoła od 5 lat ciągle się rozwija by jak najlepiej pomagać uczniom z konkretnymi dysfunkcjami. – W tej chwili mamy 34 osoby niepełnosprawne w naszej szkole – podsumowuje.

 

 

Podczas imprezy zorganizowanych zostało wiele atrakcji. Oprócz zjeżdżalni, basenu z piłeczkami czy możliwości przejażdżki na koniu, na dzieciaki czekały prezentacje poszczególnych klas podstawowych, które miały charakter wokalno-teatralno-taneczny. Nie brakowało także dobrego humoru podczas profilaktycznych inscenizacji – jedna z nich wykonana została przez rodziców dzieci.

 

Natomiast na adeptów wysiłku fizycznego i sprytu czekało kilka torów przeszkód i wiele zadań do wykonania – ten kto zdobył najwięcej punktów w konkurencjach sportowych otrzymywał nagrodę. Wyróżnienia i miejsca na podium otrzymali również uczestnicy konkursu plastycznego nawiązującego do integracji.

 

 

- Nie sposób nie przyjść na taką zabawę, bo to wspaniały pomysł. Dla wszystkich dzieci niepełnosprawnych i tych bez problemów zdrowotnych na pewno jest to wspaniały dzień, który w pełni popieram – mówił obecny na wydarzenia Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Grosicki. – Myślę, że wszyscy uczestnicy tego festynu wspaniale spędzili tu swój czas. Ze swojej strony pragnę pogratulować dyrekcji za organizację tego wydarzenia i za znakomitą integrację zarówno dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi – podsumował Wójt Gminy Zbigniew Piątek.

 

 

Współorganizatorem festynu była Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Sponsorami byli: Paweł Hochel (Hochtrans Transport Micigózd), Tomasz Majka (Zakład Piekarniczy), Artur Widłak (Polskie Górnictwo Skalne Minerał Podzamcze), Beata Suwała (Restauracja Zajazd 48 Micigózd), Paulina Kleszcz (Kwiaciarnia Julia Piekoszów), Bogusław Smolarczyk (Handel Obwoźny Micigózd), Bronisława i Józef Prokopowie (P.U.H.P. Węglobud Micigózd), Wioletta Miśkiewicz (Sklep wielobranżowy Micigózd), Leszek Kotwica (Usługi Instalacji Grzewczej i Sanitarnej Micigózd), Mariusz Hochel (ZPM Hochel Micigózd), Henryk Ławniczek (PGO Kielce) oraz Marta Dziwisz (Stowarzyszenie Autorów ZAIKS).

 

Katarzyna Gurak

 

 

Czytany 5221 razy

Realizowane projekty