07 czerwiec 2018 12:23

Drugi etap konkursu ekonomicznego

Napisane przez

Konkurs podzielony był na II etapy: szkolny i gminny.

W etapie I szkolnym udział wzięli wszyscy uczniowie biorący udział w zajęciach z doradztwa zawodowego w szkołach i warsztatach odbywających się w BCK. Uczniowie napisali test wiedzy składający się z pytań dotyczących kwestii poruszanych na zajęciach z doradcą zawodowym w szkołach. Na podstawie testów z każdej szkoły i klasy wyłoniono po 6 osób, które najlepiej rozwiązały test. Podzieleni na dwuosobowe zespoły przystąpili do II etapu konkursu – gminnego.

Drugi etap konkursu, który odbył się 4 czerwca był zarówno pewną formą rywalizacji pomiędzy uczestnikami, ale także dobrej zabawy. Przystąpiło do niego 40 uczniów z 3 szkół z terenu gminy Piekoszów podzielonych na dwuosobowe zespoły.

Uczniowie zmierzyli się w II etapie z 5 zespołami składającymi się z przedstawicieli różnych instytucji i organizacji z terenu gminy. Uczestnicy konkursu odpowiadali pisemnie na pytania testowe wyświetlane na ekranie projekcyjnym i odczytywane przez prowadzącego konkurs. Na zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi uczestnicy mieli 10 sekund.

Pytania zawarte były w 5 modułach tematycznych: Moduł I – Jak gospodarować budżetem domowym, Moduł II – Bank przez Internet, Moduł III – Kredyty, lokaty, karty, Moduł IV – Ubezpieczenia, Moduł V – Bank centralny a inne banki. Po każdym module wyczytywane były najlepsze pary zarówno wśród uczniów jak i przedstawicieli instytucji z terenu gminy. Na koniec podliczono punkty z każdego modułu i wyłoniono zwycięzców, których poznamy podczas konferencji podsumowującej projekt 11 czerwca.

Wśród uczniów zwycięstwo odnieśli Piotr Banaś i Wiktor Guzy ze Szkoły Podstawowej w Brynicy zdobywając 54 punkty.

Drugie miejsce powędrowało do Gabrieli Dudek i Agaty Piotrowskiej z klasy II A z Gimnazjum w Łosieniu, a miejsce trzecie – ex aequo zdobyły Natalia Gos i Maja Wijas z klasy VII Szkoły Podstawowej w Łosieniu oraz Wiktoria Stępień i Martyna Szafarczyk z klasy II C z Gimnazjum w Piekoszowie.

Natomiast wśród przedstawicieli instytucji gminnych najlepsi okazali się Ewa Sidło właścicielka firmy Usługi Finansowe i Ubezpieczeniowe i Zbigniew Krakowiak – Prezes Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie.

Drugie miejsce zdobyli Magdalena Chamerska nauczyciel w Szkole Podstawowej w Łosieniu i Krzysztof Stępniewski dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie.

Trzecie miejsce zajęły Justyna Malarczyk kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie i Anna Szwarc główna księgowa w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piekoszowie.

Joanna Makuch

Czytany 817 razy

Realizowane projekty