22 lipiec 2019 13:30

Wakacyjny Rykoszyn i Wincentów w obiektywie

W bibliotece w Rykoszynie w3 minionym wakacyjnym tygodniu odbywały się zabawy sportowe i plastyczne – z użyciem kolorowej kartki dzieci tworzyły piękne bransoletki na rękę.

Natomiast 19 lipca wyruszyliśmy do FlySky, gdzie skorzystaliśmy z różnych trampolin. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Następnie zwiedziliśmy Ogród Botaniczny, który wyróżnia się ciekawym położeniem na stoku i pięknym widokiem na Kielce i Góry Świętokrzyskie. Poznaliśmy rodzaje ogrodów, różne gatunki drzew, podziwialiśmy liczne kolorowe kwiaty, piękne róże, których jest 5 tysięcy krzewów oraz znane zioła wykorzystywane w codziennym życiu. Na koniec odpoczęliśmy nieco po tej niezwykle interesującej wędrówce.

Również w Wincentowie nie było chwili na lenistwo. Podczas zajęć przy użyciu plasteliny wykonaliśmy kolorowe wakacyjne drzewka, puszczaliśmy wielkie bańki mydlane, malowaliśmy kredą po kostce przed świetlicą, graliśmy w gry komputerowe oraz planszowe, rozegraliśmy mecz piłki nożnej i graliśmy w różne gry i zabawy ruchowe.

Grażyna Górska/Anna Perzowicz

 

Czytany 805 razy

Realizowane projekty