26 luty 2019 14:43

Ocalić od zapomnienia

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie wspólnie z Fundacją Kulturalna Przestrzeń pod koniec lutego rozpocznie realizację projektu „Ocalić od zapomnienia”, który ma na celu pogłębienie wiedzy beneficjentów projektu na temat Żołnierzy Wyklętych i ich działań.

Odbiorcami inicjatyw organizowanych w ramach projektu będą uczniowie klas VI-VIII ze szkół podstawowych z powiatu kieleckiego, do skierowane będą działania takie jak Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych oraz historyczna gra terenowa. Podczas konkursu uczestnicy będą odpowiadać na pytania w formie dynamicznego testu, do którego zagadnienia przygotują eksperci i historycy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz z Instytutu Pamięci Narodowej. Dzięki udziałowi w konkursie, młodzież pozna historię „bohaterów niezłomnych” i zapozna się z działaniami partyzancki jakie miały miejsce na terenie województwa świętokrzyskiego.

Natomiast do gry terenowej, każda ze szkół wytypuje kilka osób, które w aktywny sposób, na tle przyrody, będą wykonywać powierzone im zadania i rozwiązywać zagadki.

Dzięki tym działaniom niewielka jak dotąd wiedza dzieci i młodzieży na temat Żołnierzy Wyklętych poszerzy się, zdobędą nowe informacje, a być może zainteresują się głębiej tą tematyką.

Środki pozyskane na realizację projektu pochodzą z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Czytany 366 razy

Realizowane projekty