09 marzec 2018 12:04

Kilka chwil z Dnia Kobiet...

„Struna za struną”, „Ballada o papierowym żołnierzyku”, Plasterek cytryny i ja” oraz wiele utworów z repertuaru Bułata Okudżawy i Żanny Biczewskiej usłyszeliśmy podczas gitarowego koncertu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego w Dniu Kobiet 8 marca.

Na popołudniowy koncert przybyło wielu amatorów gitarowych brzmień. Warto zaznaczyć, że nie byli to tylko mieszkańcy naszej gminy, ale i osoby spoza regionu świętokrzyskiego. Podczas występu, muzycy opowiadali wiele ciekawych anegdot z ich muzycznego życia. – Ostatnio byliśmy na Karaibach. W pewnym momencie podpłynęliśmy pod domek, wokół którego, w piach, powbijane były biało-czerwone chorągiewki. Myśleliśmy, że mieszka tu jakiś Polak – opowiadał Andrzej Korycki. – Wyszedł do nas opalony mężczyzna z dredami i zaczął śpiewać „Mówią o mnie w mieście…” ( repertuar grupy Dżem Whisky – przyp. Redakcji). Później dopiero dowiedzieliśmy się, że przed laty jacyś Polacy zostawili u niego dwie płyty właśnie z piosenkami Dżemu i Tadeusza Nalepy. A on… nauczył się ich wszystkich na pamięć! – dodał muzyk, któremu zawtórował śmiech publiczności. Takich opowiastek podczas całego koncertu było wiele.

Nie zabrakło również interakcji artystów z publicznością – oprócz wspólnego śpiewu (a znaleźli się i tacy, którzy śpiewali każdą piosenkę), widzowie wcielili się np. w orkiestrę dętą podczas „Ballady o papierowym żołnierzyku”. – Teraz zamienimy was w orkiestrę. Panie to trąbki, a panowie… trąby – mówił ze śmiechem Andrzej Korycki.

Po koncercie – który obfitował w wiele bisów – przyszedł czas na życzenia. – Serdecznie dziękuję za znakomity występ w tym szczególnym dniu – mówił Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek. – Podczas występu naszły mnie pewne refleksje – w sumie myślę, że nie tylko mnie. Otóż, trzeba przyznać jedno, że świat bez kobiet po prostu, by nie istniał. Dlatego, drogie panie życzę wam, by słońce towarzyszyło wam w każdy dzień – podsumował włodarz gminy. Z jego słowami zgodził się także Przewodniczący Rady Gminy Piekoszów Stanisław Kotwica, który w imieniu własnym oraz rady gminy i sołtysów również złożył najserdeczniejsze życzenia.

Słodkim akcentem kończącym wydarzenie był pyszny tort.

Katarzyna Gurak

Czytany 1651 razy

Realizowane projekty