14 grudzień 2017 10:47

Rywalizacja matematycznych specjalistów

To już 15. edycja matematycznego konkursu gminnego pod hasłem „Matematyka inaczej”, podczas którego uczniowie klas IV-VII rywalizowali w konkurencjach drużynowych i indywidualnych.

Zadania, testy i zagadki matematyczne pochodzące z wielu działów matematyki wymagały od wszystkich przypomnienia sobie wzorów, definicji czy sposobów rozwiązań. Mówiąc krótko – liczyła się dobra pamięć i logika. Uczniowie klas IV mieli „najtwardszy orzech do zgryzienia” – byli debiutantami na tym konkursie i na pewno odczuwali związaną z tym małą tremę. Ale – wsparcie starszych kolegów i koleżanek pomogło im to wszystko przetrwać.

Dodatkowym puntem konkursu było… ubieranie choinki w sześcienne bombki, które uczestnicy także musieli wykonać.

Po przerwie i podliczeniu punktów poznaliśmy matematycznych geniuszy. Zostali nimi: Kacper Gawroński ze Szkoły Podstawowej w Rykoszynie, Klaudia Konarska ze Szkoły Podstawowej w Szczukowskich Górkach i Jan Pietrzykowski ze Szkoły Podstawowej w Piekoszowie.

Natomiast drużynowo najlepiej wypadli uczniowie z Piekoszowa, którzy zajęli pierwsze miejsce. Tuż za nimi uplasowali się przedstawiciele szkoły w Szczukowskich Górkach, a miejsce trzecie przyznano uczniom z Rykoszyna.

Wszyscy otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody, a także upominki od głównego sponsora konkursu firmy Nordkalk Sp. z o.o.

Katarzyna Gurak

 

Czytany 1903 razy

Realizowane projekty