11 grudzień 2017 09:58

Najlepsi ze znajomości Mitologii

Piątek 17 listopada minął pod znakiem bogów starożytnej Grecji. Wszystko za sprawą Turnieju Wiedzy Mitologicznej, który podobnie jak w roku ubiegłym, odbył się w Szkole Podstawowej w Łosieniu.

Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach, nad przebiegiem których czuwała komisja pod przewodnictwem Ewy Ząbek kierownika działu bibliotecznego Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie i Izabeli Filipiak bibliotekarza, które były także autorkami pytań konkursowych.

Młodzi uczestnicy musieli wykazać się doskonała wiedzą „Mitologii” Jana Parandowskiego. W pierwszym etapie pisali test sprawdzający ich wiedzę, w drugim odpowiadali na pytania, a w trzecim prezentowali wybranych bohaterów.

Po burzliwych obradach przyznano nagrody. Ex aequo pierwsze miejsce zajęły uczennice szkoły w Łosieniu Martyna Jakubowska i Natalia Podstawka. Tuż za nimi znalazła się Gabriela Nartowska z gimnazjum z Piekoszowie, a trzecie miejsce zajęła Elżbieta Snoch również z piekoszowskiej szkoły.

Komisja przyznała także specjalne wyróżnienia za prezentację wybranych mitologicznych bohaterów.

Martynę Jakubowską i Natalię Podstawkę wyróżniono zarówno za prezentację jak i kostium. Natomiast Gabriela Nartowska, Elżbieta Snoch i Dawid Kozieł otrzymali wyróżnienia za swój występ.

Organizatorzy konkursu mitologicznego w osobach Sabiny Ćwiklińskiej, Anny Oleś i Agnieszki Kozieł składają serdeczne podziękowania za współpracę i okazaną pomoc pracownikom Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie, nauczycielom szkoły w Łosieniu oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.

oprac. Katarzyna Gurak

Czytany 2279 razy

Realizowane projekty